Zonguldak Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu İşlemleri

Tarafından   Ekim 12, 2017

Zonguldak Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu İşlemleri. Zonguldak Nüfus Müdürlüğünden yeni pasaport nasıl alınır? Zonguldak Nüfus Müdürlüğü nerede? Zonguldak Nüfus Müdürlüğü Pasaport , ehliyet yeni kimlik kartı işlemleri için telefon ,adres iletişim bilgileri

Zonguldak ‘da Ehliyet ve Pasaport ile ilgili işler 2 Ocak 2018’den itibaren Emniyet Teşkilatından, Zonguldak Nüfus Müdürlüklüğüne geçecek. Şu ana kadar ehliyet ve pasaport başvuru işlemleri Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından veriliyordu. 2 Ocak 2018’den sonra ehliyet ve pasaport  verilmesi ile ilgili iş ve işlemler Zonguldak il ve ilçe Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılacak. Emniyet Teşkilatı bu işleri İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine devredecek .

2 Ocak 2018 tarihinden itibaren ehliyet ve pasaport işlemleri Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılmasına dair kanun düzenlemesi meclisten geçti. Tabi bu tarih Nüfus müdürlüklerinde yapılacak değişiklikler nedeniyle uzayabilir belki Ocak ayı değil de Mart ayına sarkabilir.İlk etapta ehliyet ve pasaport işlerini yapan Emniyetteki memurlar geçici süreliğine Nüfus Müdürlüklerine gelerek burada görev yapacaklar. Nüfus Müdürlüklerinde çalışan memurlara işi öğretecekler. Tahminen bu süre 6 ay kadar.

ZONGULDAK NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon: (0372) 252 32 98
Fax: (0372) 252 32 99
Adres: Meşrutiyet Mahallesi Gazipaşa Cad. No:30 Merkez/ ZONGULDAK
Fax: (0372) 252 32 99
YENİ PASAPORT ONLİNE RANDEVU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ.

Nüfus İşlemleriyle ile ilgili tüm bilgilere https://www.nvi.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

İlçe Adres Telefon Fax
MERKEZ Meşrutiyet Mahallesi Gazipaşa Cad. No:30 MERKEZ (0372) 253 50 63  0-372-253 50 63
ALAPLI Merkez Mah. Kabristan Cad. No:6 Kat:2 ALAPLI (0372) 378 17 20 (0372) 378 17 20
 ÇAYCUMA  Çay Mah. Saray Sk. No:2 Hükümet Konağı Zemin Kat ÇAYCUMA (0372) 615 15 16 (0372) 615 15 16
DEVREK  İsmet Paşa Mah. Cumhuriyet Alanı Hükümet Konağı No:4 DEVREK (0372) 556 03 63 (0372) 556 03 63
EREĞLİ  Müftü Mah. Devrim Bulvarı Hükümet Konağı Kat:1 No:12 EREĞLİ (0372) 316 12 48 (0372) 316 12 48
GÖKÇEBEY Çarşı Mah. Atatürk Cad. Hükümet Konağı No:16/3 GÖKÇEBEY (0372) 512 23 34 (0372) 512 23 34

UMUMA MAHSUS PASAPORT

MÜRACAAT EVRAKLARI

TC kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı (15 yaşından büyüklerde fotoğraf olması gerekmektedir)

2 adet Biyometrik Fotoğraf (5X6 cm).

Biyometrik fotoğraf cepheden çekilmiş, güneş gözlüksüz, arka fonu beyaz renkte olan normal bir vesikalık fotoğraftır.

Biyometrik fotoğraf çizgi (kalın ya da ince) ile çerçeve içine alınmamalıdır.

Biyometrik fotoğraflarda yüz 32 ile 36 mm arasında olmalıdır.
Fotoğrafların 5X6 cm ebatlarından küçük olması durumunda tarayıcıda taranamamaktadır.

Pasaport Defter Bedeli Makbuzu

Maliye Bakanlığınca her yıl belirlenen Pasaport Defter Bedeli , Tüm Bankalar ve Emniyet Müdürlüğü içerisinde bulunan Vergi Dairesi veznesine yatırılabilir.

Vergi tahsil alındısının “MÜKELLEF” yazılı birinci suretine “TAHSİL EDİLMİŞTİR”kaşesi ile banka görevlisinin“ISLAK İMZASININ” bulunması gerekmektedir. Dekont müracaat esnasında ibraz edilecektir. İnternetten bu hesaba havale veya EFT yapılsa bile bankalardan bizzat makbuz alınması gerekmektedir.

Pasaport Harç Bedeli Makbuzu

Maliye Bakanlığınca her yıl belirlenen Pasaport Harç Bedeli, tüm Bankalara yatırılabilir. Dekonta “TAHSİL EDİLMİŞTİR”kaşesi basılıp yetkililer tarafından imzalanmasından sonra “MÜKELLEF” yazılı birinci nüshasının alınması gerekmektedir. Buna dair makbuz (Dekont) müracaat esnasında ibraz edilecektir. Yeni düzenlemelerle birlikte Umuma Mahsus Pasaportlar 10 yıla kadar tanzim edilebilmekte olup, 18 yaşından küçük olanlar için bu süre 5 yıl olarak uygulanmaktadır.

Mevcut Pasaport

Daha önce alınmış bir pasaport var ise, müracaat esnasında bu pasaportun da getirilmesi gerekmektedir.

18 Küçük Olanlar ile Mahcurlar İçin Muvafakatname

18 yaşından küçük olanlar ve mahcurların pasaport alabilmeleri için kanuni mümessilleri tarafından noterce veya pasaport vermeye yetkili makamlarca tanzim edilmiş muvafakatname ibraz etmeleri gerekmektedir.

4721 Sayılı Türk Medeni kanununun ilgili maddesi gereği; Evlilik devam ettiği sürece anne ve baba birlikte muvafakat vereceklerdir. Ortak hayata son verme, boşanma halinde Mahkeme tarafından velayat kime verilmiş ise sadece onun muvafakatı, anne veya babadan birinin ölümü halinde sağ olanın muvafakatı, anne ve baba evli ancak bunlardan birinin kısıtlı olması (ceza evinde olması) halinde velayetin kısıtlı olmayan tarafa ait olduğundan, kısıtlı olmayanın muvafatı (Kısıtlılık hali sona erince ikisinin muvafatı), anne ve babanın hastalığı, deneyimsizliği, özürlü olması vb. sebeplerden dolayı velayet görevini yerine getirememesi hallerinde Mahkeme kararı ile velayet kaldırılmış ise yine Mahkemece tayin edilen vasinin muvafakatının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Pasaport alacak kişinin kaç yaşında olursa olsun pasaport müracaatına bizzat gelmesi gerekmektedir.

Öğrenci Meşruhatlı (Harçsız) Pasaport Almak İsteyen Vatandaşlarımız

a-)Öğrenimine Türkiye’de devam edenler;

Öğrenimine Türkiye’de devam eden öğrencilerin, Öğrenim görülen Yüksekokul yönetimlerine (Rektörlük/Dekanlık/MYO Yönetimi/Enstitü Yönetimi vs.) başvurarak, okul yönetimince verilen öğrenci belgesiyle Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne başvurarak onaylanan belge ile Pasaport Şube Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

b-) Öğrenime yurtdışında devam edenler;

Öğrenimine yurt dışında ki okullarda devam eden öğrencilerin okullarından aldıkları “Öğrenci olduklarını belirtir belgeleri” ile T.C. Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu, Eğitim Müşavirliğine başvurarak, söz konusu dış temsilciliklerimizce Maliye Bakanlığı arasında yapılacak yazışma sonucundan başkaca mani bir durumu olmaması halinde harçsız öğrenci pasaportu düzenlenebileceği,
Yurt içinde ise T.C Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu/Eğitim Müşavirliğince uygun görülmesi halinde uygun görüş yazısı ile Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne başvurulması;

c-)Yurtdışındaki Okula kayıt yaptıracaklar için;

Yurtdışında, ÖSYS Yükseköğretim programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim kurumlarına yerleştirilenlerin ÖSYS sonuç belgesi ile T.C Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu/Eğitim Müşavirliğine başvurarak söz konusu dış temsilciliklerimizce Maliye Bakanlığı arasında yapılacak yazışma sonucunda Başkaca engel bir durum olmaması halinde harçsız öğrenci pasaportu alabilirler.

Yurt içinde,ÖSYS Yükseköğretim programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim kurumlarına yerleştirilenlerin ÖSYS sonuç belgesi ile Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne başvurulması

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir