Yeni Pasaport Başvuru ve Gönderi Takibi Sorgulaması

Tarafından   Aralık 27, 2016

Yeni pasaport başvuru takibi ve e-Pasaport gönderi takibi sorgulaması nasıl yapılır? E paport başvurunuzun hangi aşamada olduğunu ve başvuru esnasında sisteme vermiş olduğunuz adrese pasaportunuzun ne zaman teslim edilileceğini öğrenebileceğiniz bu hizmet sayfası ile bir kaç dakikada bilgi alabiliyorsunuz.

Yeni pasaport başvurusu  randevu alınarak  ilgili emniyet müdürlüğüne yapılılır. Başvuru esnasında gerekli belgelerin teslimi , parmak izi taraması ve pasaport harç ve defter bedeli ödemeleri yapıldıktan sonra 5- 10 dakika içersinde başvuru tamamlanır.

Başvurusu yapılan pasaportlar ise Ankara Gölbaşın’da tanzim edildikten sonra 10 ile 15 gün içersinde başvuru sahibinin adresine PTT kargo ile teslim edilir.Verilen adreste bulunmayan ve PTT’den alınmayan pasaportlar başvuru yapılan Emniyet müdürlüğüne teslim edilir.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra https://epasaport.egm.gov.tr/ üzerinden “Başvuru durumunu sormak istiyorum” linkine tıklayarak TC Kimlik Numarası ve başvurunuz sırasında size verilen referans numarası ile e-Pasaport sorgulması yapabilirsiniz.

Referans numarasını unutmuş iseniz diğer soru ve sorunlarınız ile açil pasaport başvurusu için  +90 312 462 91 46 ve 47 Nolu Telefonlara Ulaşabilirsiniz.

Şifresiz e-pasaport başvuru durumu sorgulaması için tıklayınız

E-devlet pasaport gönderi takibi sorgulaması için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir