Nüfus Müdürlüğü Pasaport Harcı ve Defter Bedelleri 2018

Tarafından   Mart 4, 2018

Nüfus Müdürlüğü 2018 Pasaport Harcı ve Defter Bedelleri… Pasaport Kaç Para? 2018 Pasaport Harcı ve Defter Bedelleri? Pasaport harcı nereye yatırılır? Öğrenci pasaportu için pasaport harcı ödenir mi?

Diplomatik, hususi damgalı, hizmet damgalı, umuma mahsus münferit pasaportlar için 2018 yılında ödenmesi gereken cüzdan bedeli ve harçlar aşağıda verilmiştir. Yeni Pasaport alacak vatandaşlar 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle pasaport işlemleri buna göre yapılacaktır.​​

Pasaport cüzdan bedeli :108.00 TL.

(6) sayılı tarifede belirtilen yeni harç bedelleri;

6 Aya kadar : 137.40 TL.

1 Yıl için : 200.80 TL.

2 Yıl için : 327.80 TL.

3 Yıl için : 465.50 TL.

3 Yıldan fazla süreli : 656.00 TL.

olarak belirlenmiştir.

Pasaport harcı nereye yatırılır?

Pasaport harçı Nüfus müdürlükleri veznelerine ya da anlaşmalı bankalara yatırılır . Anlaşmalı bankalar listesi aşağıda verilmiştir.

Akbank ,Aktifbank,Albaraka Türk Katılım Bankası ,Alternatif Bank,Anadolubank,Arap Türk Bankası ,Citibank ,Denizbank ,BurganBank,FibaBanka , Finansbank ,Garanti Bankası ,HSBC Bank ,ING Bank ,Kuveyt Türk Katılım Bankası ,Odeabank , Şekerbank ,T.C. Ziraat Bankası ,ICBC Turkey Bank A.Ş. , TurkishBank ,Turkland Bank ,Türk Ekonomi Bankası (TEB) , Türkiye Finans Katılım Bankası ,Türkiye Halk Bankası ,Türkiye İş Bankası , Türkiye Vakıflar Bankası , Yapı ve Kredi Bankası ,Ziraat Katılım Bankası

Öğrenci pasaportu için harç ödenir mi?

Öğrenci pasaportu için harç ödenmez . Öğrenci pasaportu başvurusunda bulunan şahıslar yalnızca cüzdan beledi ödeyerek pasaportlarını alabilirler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir