e- Pasaport Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Tarafından   Kasım 12, 2016

Pasaport randevu iptali nasıl yapılır ? pasaport randevu iptal etmek için nereye başvurulur? sorulardan anlaşıldığı gibi bu yazımızın konusu ,alınan e-pasport randevevusunun iptali değiştirilmesi hakkında olacak.Emniyet Genel Müdürlüğü pasaport randevu alama sayfası  https://epasaport.egm.gov.tr  adresinden alınan yeni pasaport başvuru randevusunun iptali yine aynı sayfa üzerinden yapılır.

İlgili Emniyet Müdürlüğünden ,yeni pasaport çıkartmak için size uygun tarih ve saat için almış olduğunuz pasaport randevusuna  her hangi bir  nedenle  gitmeniz mümkün değilse mutlaka iptal etmeniz gerekiyor.

Almış olduğunuz yeni pasaport başvuru randevunuzu internetten  iptal etmek için, pasaport randevusu alma esnasında size verilen referans numaranızın elinizde olması gerekiyor.Eğer  size gelen referans numaranızı unutmanız ya da kaybetmeniz halinde +90 312 462 91 46 ve 47 Nolu telefonlardan pasaport randevusu iptali hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yanda vermiş olduğumuz linki tıkladığınızda ,sayfanın sol alt köşede yer alan Randevumu iptal etmek istiyorum linkini tıklamanız gerekiyor.Açılacak olan yeni sayfada almış olduğunuz pasaport randevusunun iptali için sizden T.C Kimlik numarası ve referans numarası istenecektir.pasaport-randevu-iptal-etmekYukarıdaki resimde görüldüğü gibi T.C kimlik numarası ve Referans numaranızı girdikten sonra ”Devam Et ” butonuna tıklayınız.

 

pasaport-randevu-iptali-2

Yeni açılan sayfada ilgili emniyet müdürlüğünden almış olduğunuz randevu bilgileri ekrana yansıyacaktır.Eğer almış olduğunuz pasaport randevunuzu iptal etmek istiyorsanız altta kırmızı renkteki ” İpltal ” butonunu tıklamanız gerekiyor.pasaport-randevu-iptaliİptal butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak sayfasa   randevunuzun isteğiniz doğrultusunda iptal edilmiştir yazı çıkacaktır.Aynı zamanda  eposta adresinize e-Pasaport başvurusu için yapmış olduğunuz randevu talebiniz iptal edilmiştir. uyarısı gelecektir. Böylelikle sistemdan almış olduğunuz epasaport randevunuzu iptal etmiş olursunuz.

Yeni epasaport randevusu almak için Emniyet Genel Müdürlüğünün randevu sayfasından tekrar başvuruda bulunmanız gerekiyor. Yeni pasaport randevusu almak için her pasaport için ayrı ayrı başvuru yapılması gerekiyor.Ayrıca pasaport başvurularının şahsen yapılması gerektiğini unutmayın.

 

e- Pasaport Randevu İptali Nasıl Yapılır?” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir