Bolu Pasaport Randevu Alma ve Başvuru Takibi

Tarafından   Aralık 29, 2016

Bolu pasaport randevu alma sayfasından Bolu Emniyet Müdürlüğü için e-pasaport başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar  EGM www.epasaport.gov.tr internet adresinden hizmet veren merkezi randevu sisteminden Bolu il ve Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne pasaport başvurusu yapmadan önce randevu alamaları gerekiyor.

Bolu genelinde il ve ilçe emniyet müdürlükleri pasaport müracaat merkezlerinde vatandaşlar randevu alarak işlemlerini sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden yerine getirmektedir.

BOLU İLİNDE YENİ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILACAK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİ

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü

Sağlık Mah. Poyraz Sok. No:25 BOLU
Tel:(0374)2153721 Dahili:5430
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Gerede İlçe Emn.Md.

Kitirler Mh. Atatürk Bulvarı No:50 Gerede/BOLU
Tel:(0374)3116819 Dahili:120

Pasaport müracaatında bulunan kişilerin randevu talebi esnasında verilen referans numarası ile pasaportun gönderi durumu online olarak takip edilebilmektedir.Ayrıca vatandaşımızın e-pasaport uygulamaları hakkında internet web sitesinden ve çağrı merkezinden anında cevap verilmektedir.

YENİ PASAPORT RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Pasaport randevu alma işlemi https://epasaport.egm.gov.tr/ web sitesi üzerinden yapılmaktadır.. epasaport.egm.gov.tr web sitesini ziyaret eden vatandaşların pasaport randevu başvurusu yapmak için ekranın sağ üstünde bulunan ‘Başvur’ butonuna tıklamaları gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada 4 seçenek bulunmaktadır.

YENİ PASAPORT RANDEVUSU ALMA SAYFASINI ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlar şunlardır:

– Yeni Başvuru Yapmak İstiyorum

– Başvurum Var

– Başvurumu Yaptım

– Başvuru Hakkında Genel Bilgi Almak İstiyorum

İlk defa pasaport randevu alma işlemi yapacak olan vatandaşların ilk seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelen ekranda ‘Başvurumu Türkiye’den Yapacağım’ seçeneğini işaretlemmesi gerekiyor. Bundan sonrasında sizden kimlik ve randevu bilgileriniz istenecektir. Bu bilgiler şunlardır;

– T.C. Kimlik Bilgileriniz

– Pasaport Bilgileriniz

– Kişisel Bilgileriniz

– Randevu Bilgileriniz

– E-posta gönderimi

– Özet ve Onay

Yukarıda sıraladığımız tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından istediğiniz emniyet müdürlüğünün pasaport şubesinden randevunuzu almış olacaksınız.

Pasaport randevu tarihi gelmeden sizden istenecek belgeleri eksiksiz tamamlayıp ,randevu tarihi ve saatinde istenen belgeleri yanınızda bulundurarak randevu aldığınız merkeze gitmeniz olacaktır. Böylelikle başvurunuzu kolaylıkla tamamlamış olacaksınız..

 

YENİ PASAPORT İÇİN GEREKLİ BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

İnternetten pasaport rabdevu işlemini tamamladıktan sonra vatandaşların başvurularının kabul edilebilmesi için randevu gününde istenen belgelerle başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport için istenen belgeler şu şekildedir;

18 yaşından büyük reşit olan bireyler için gerekli evraklar

– Nüfus cüzdanı aslı

– 2 adet biyometrik resim

– Pasaport Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı

– Pasaport Harç Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı

– Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı

Yeni pasaport çıkartmak için gerekli harç ve defter bedeli Maliye veznelerine yahut anlaşmalı bankalardan yatırılması gerekiyor. Bankalarda pasaport harcı yatırıldığına dair makbuz alınması önem arz ediyor.

Yeni pasaport harcı ve defter bedeli ücretleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir