Antalya Pasaport Randevu Alma ve Başvuru Sorgulama

Tarafından   Aralık 1, 2016

Antalya Pasaport Randevu Alma ve yeni pasaport çıkartma için gerekli belgeler işlemler. Antalya’dan yeni pasaport ,yeşil pasaport ya da diğer pasaportlar için başvuru yapacak şahıslar; Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport randevu alma sisteminden, pasaport randevusu aldıktan sonra gerekli belgeler ile birlikte ,randevu tarihinde ilgili kuruma başvurularını yapmaları gerekiyor.antalya-pasaport-randevu-alma-sorgulama

Antalya’dan Yeni Pasaport Müracaat Yerleri

Vatandaşlar yeni pasaport başvurusu için Antalya Emniyet Müdürlüğü pasaport randevusu alarak ya da Serik , Kortkuteli , Kumluca , Gazipaşa ,Kemer Manavgat ve Kaş ilçe Emniyet Müdürlükleri  Pasaport Şube ve Büro Amirliğinden internetten alacağınız epasaport randevusu ve gerekli belgelerle yeni pasaport için müracaat etmeniz gerekiyor.

UYARI ! Yeşil pasaport çıkartmak için başvurular yalnızca Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne yapılıyor.Yeşil pasaportlar yasa gereği (hizmet pasaportu) İl emniyet müdürlüklerince düzenlenmektedir.

Antalya Emniyet Müdürlüğüne yeni çipli e- pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Antalya’dan yeni çipli e pasaport başvurusu yapılabilecek İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri listesi ile  çipli pasaport için gerekli belgeler , ödenmesi gereken defter-harç ücretleri yazımızın devamında.

Antalya’dan yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşların ilgili il ve ilçe Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapmadan önce merkezi randevu alma sisteminden pasaport randevusu almaları gerekiyor. https://epasaport.egm.gov.tr adresinden T.C.Kimlik numarası ile istedikleri ilçe emniyet müdürlüğünden uygun tarihlerde epasaport randevusu alabilirler.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Alanya İlçe Emn.Md.
Kızlar Pınarı Mah. Şeyh Şamil Cad. No:29 Alanya/ANTALYA
Tel:(0242)5112312
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü
Siteler Mah. Uncalı Cad. 1355 Sk. Uncalı Emniyet Müd. II. Hizmet Binasi Konyaaltı/ANTALYA
Tel:(0242)2279605
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Finike İlçe Emn.Md.
Yeni Mah. 515 Sk. No:12/A Finike/ANTALYA
Tel:(0242)8551021 Fax:(0242)8552129
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Gazipaşa İlçe Emn.Md.
Adres:Pazarcı Mah.Bostanlar Sk.İlçe Emniyet Müdürlüğü GAZİPAŞA/ANTALYA
Telefon:0 242 5721399 Fax: 0 242 5725012
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Kaş İlçe Emn.Md.
Hükümet Cad. No:29/B Kaş/ANTALYA
Tel:(0242)8361024
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Kemer İlçe Emn.Md.
Adres: Aslanbucak Mah.Cumhuriyet Cad.No: 5 Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü KEMER/ANTALYA
Telefon:(0242) 8141546(119) Fax: (0242) 8145120
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Korkuteli İlçe Emn.Md.
Aşağı Pazar Mh. İstiklal Cd. No:10 Korkuteli/ANTALYA Tel:(0242)6436663
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Kumluca İlçe Emn.Md.
Adres:Karşıyaka Mah. Hamam Sok.no :15 İlçe Emniyet Müdürlüğü KUMLUCA/ANTALYA
Telefon:0 242 8877300 Fax: 0 242 8874800
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Manavgat İlçe Emn.Md.
Mimar Sinan Mah. Hasan Fehmi Bostepe Cd. No:143 Manavgat/ANTALYA
Tel:(0242)7463221
Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Serik İlçe Emn.Md.
Adres:Orta Mah.Başöğretmen Cad.İlçe Emniyet Müdürlüğü SERİK/ANTALYA
Telefon:0 242 7222586 Fax: 0 242 7225421

Umuma mahsus, hususi ya da hizmet e-Pasaportu almak isteyen başvuru sahipleri; Pasaport defter bedellerini “pasaport defter bedeli” adı altında, Harç bedelleri ise “e-Pasaport harç bedeli” adı altında, Maliye Bakanlığı’na bağlı il/ilçenin defterdarlık/malmüdürlüklerine, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi bulunan aşağıdaki bankalara yatırabilir.

Akbank ,Aktifbank,Albaraka Türk Katılım Bankası ,Alternatif Bank,Anadolubank,Arap Türk Bankası ,Citibank ,Denizbank ,BurganBank,FibaBanka , Finansbank , Garanti Bankası , HSBC Bank ,ING Bank,Kuveyt Türk Katılım Bankası , Odeabank , Şekerbank ,T.C. Ziraat Bankası ,ICBC Turkey Bank A.Ş.,TurkishBank ,Turkland Bank ,Türk Ekonomi Bankası (TEB) ,Türkiye Finans Katılım Bankası ,Türkiye Halk Bankası,Türkiye İş Bankası ,Türkiye Vakıflar Bankası ,Yapı ve Kredi Bankası ,Ziraat Katılım Bankası

Güncel Pasaport Harç Ücretleri ve Defter Bedelleri İçin Tıklayınız

Alınacak dekontlarda mutlaka TC Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız bulunmalıdır. Dekontlar daha sonradan değiştirilemediği için harç miktarınızı pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir. Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına “tahsil edilmiştir” kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

E-PASAPORT BAŞVURU DURUMU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

E- Pasaport Nedir? Epasaport Başvuru İşlemleri

E-Pasaport Randevu Sistemi: Pasaport müracaatlarında randevu sistemine geçilmiş olup, müracaat edecek vatandaşlarımızın www.epasaport.gov.tr internet adresinden randevu almaları ve randevu için kendilerine belirtilen günde randevu saatinden en az yarım saat önce müracaat merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu saatini geçirenler randevusuz olarak müracaat edeceklerdir.

Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5.maddesi: “Polis, her çeşit silah ruhsatı, sürücü belgesi, pasaport veya pasaport yerine geçen belge almak için başvuruda bulunan kişilerin parmak izini alır” hükmü uyarınca pasaport müracaatında bulunan 7 yaşından büyüklerin parmak izi alınmakta olup, daha önceden sayılan sebeplerle parmak izi alınanlardan tekrar parmak izi alınmaz.

Pasaport Müracaatı Takibi: Vatandaşlarımız pasaport müracaat işlemini tamamladıktan sonra pasaportunun hangi aşamada olduğunu www.epasaport.gov.tr internet adresinden takip edebilir. Ayrıca müracaat edilen Pasaport Şubesine şahsen TC Kimlik belgeleri ile gelerek Pasaportunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilmektedirler.

Pasaport Teslim İşlemi: Yeni tip pasaportların tamamı Ankara/Gölbaşı’nda kurulan tanzim merkezinde hazırlanmakta olup, pasaportlar PTT Kargo tarafından müracaat esnasında belirtilen kişi ve adrese, merkezdeki talep yoğunluğuna bağlı olarak, 3 gün içinde teslim edilmektedir. Ancak yoğun dönemlerde bu süre 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. Müracaatın tamamlanmasından sonra pasaport teslim edilecek kişi ve adresin değiştirilmesi mümkün değildir.

Yabancı Uyrukluların Pasaport İşlemleri: Yabancı uyruklu şahıslardan sadece KKTC vatandaşlarının pasaport müracaatı alınmaktadır. Pasaport işlemlerini yapabilmek için kendi Konsolosluk şubesinden belge almaları, Nüfus Müdürlüğünden geçici TC Kimlik Numarası ve adres bildiriminde bulunması gerekmektedir.

E-pasaport ile ilgili tüm bilgilere www.epasaport.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Telefonla bilgi almak isteyen vatandaşlarımız yurt içinde müracaat ettikleri il biriminden, yurt dışında ise konsolosluk ve elçiliklerden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Antalya Pasaport Randevu Alma ve Başvuru Sorgulama” da bir yorum

  1. RÜYA

    Yurt dişina çikmak için pasaport 7 aylik kizima marttin 4 biletim vardi kazakhistanda lütfen yardimci olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir