Ağrı Pasaport Randevu Alma ve Başvuru Takibi

Tarafından   Kasım 28, 2016

Ağrı Pasaport Randevu Alma ve Başvuru takibi İşlemleri artık  çok kolay. Ağrı’dan yeni bordo pasaport ,yeşil pasaport yada diğer pasaportlar için  başvuru yapacak vatandaşlar , mutlaka pasaport randevu sisteminden pasaport randevusu alıp gerkli belgeleri tamamladıktan sonra randevu tarihinde ilgili kurumda başvurularını tamamlaması gerekiyor.agri-pasaport-randevu-alma

Yeni çipli pasaport çıkartma işlemlerinizi ; Ağrı Emniyet Müdürlüğü ya da Doğubeyazıt , Eleşkirt ve Pantos ilçe Emniyet Müdürlükleri ; Pasaport Şube Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine internetten alacağınız epasaport randevusu ve gerekli belgelerle  müracaat etmeniz gerekiyor.

UYARI ! Yeşil pasaport çıkartmak için başvurular yalnızca Ağrı Emniyet Müdürlüğü’ne yapılıyor.Yeşil pasaportlar (hizmet pasaportu) İl emniyet müdürlüklerince düzenlenmektedir.

Ağrı Emniyet Müdürlüğüne yeni çipli e- pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Ağrı’dan yeni çipli e pasaport başvurusu yapılabilecek İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri listesi ile  çipli pasaport için gerekli belgeler , ödenmesi gereken defter-harç ücretleri yazımızın devamında.

Ağrı’dan yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşların ilgili il ve ilçe Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapmadan önce merkezi randevu alma sisteminden pasaport randevusu almaları gerekiyor. https://epasaport.egm.gov.tr adresinden T.C.Kimlik numarası ile istedikleri ilçe emniyet müdürlüğünden uygun tarihlerde epasaport randevusu alabilirler.agri-pasaport-randevu-alma-basvuru-takibi

AĞRI EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü

Vali Konağı Cad. No:50
Tel:(0472)2152356 Dahili:5435
Randevulu başvuru yapılmaktadır.(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü

Çifte Pınar Mah. Dr. İsmail BEŞİKÇE Cad. No:148 Doğubeyazıt/AĞRI
Tel:(0472)3126072 Faks:(0472)3126019
Randevulu başvuru yapılmaktadır.(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Eleşkirt İlçe Emniyet Müdürlüğü

Lozan Mah. Cumhuriyet Cad. No:89 Eleşkirt AĞRI
Tel: (0472) 711 4148 Randevulu başvuru yapılmaktadır.(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Patnos İlçe Emniyet Müdürlüğü

Atatürk Mah. 1208. Sokak İrem Apartmanı Patnos/AĞRI
Tel:(0472)6161959 Faks:(0472)6163000 Randevulu başvuru yapılmaktadır.
(Sınırlı sayıda randevusuz başvuru da kabul edilmektedir)

Umuma mahsus, hususi ya da hizmet e-Pasaportu almak isteyen başvuru sahipleri; Pasaport defter bedellerini “pasaport defter bedeli” adı altında, Harç bedelleri ise “e-Pasaport harç bedeli” adı altında, Maliye Bakanlığı’na bağlı il/ilçenin defterdarlık/malmüdürlüklerine, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi bulunan aşağıdaki bankalara yatırabilir.

Akbank ,Aktifbank,Albaraka Türk Katılım Bankası ,Alternatif Bank,Anadolubank,Arap Türk Bankası ,Citibank ,Denizbank ,BurganBank,FibaBanka , Finansbank , Garanti Bankası , HSBC Bank ,ING Bank,Kuveyt Türk Katılım Bankası , Odeabank , Şekerbank ,T.C. Ziraat Bankası ,ICBC Turkey Bank A.Ş.,TurkishBank ,Turkland Bank ,Türk Ekonomi Bankası (TEB) ,Türkiye Finans Katılım Bankası ,Türkiye Halk Bankası,Türkiye İş Bankası ,Türkiye Vakıflar Bankası ,Yapı ve Kredi Bankası ,Ziraat Katılım Bankası

Güncel Pasaport Harç Ücretleri ve Defter Bedelleri İçin Tıklayınız

Alınacak dekontlarda mutlaka TC Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız bulunmalıdır. Dekontlar daha sonradan değiştirilemediği için harç miktarınızı pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir. Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına “tahsil edilmiştir” kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

E-PASAPORT BAŞVURU DURUMU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

E- Pasaport Nedir? Epasaport Başvuru İşlemleri

E-Pasaport Randevu Sistemi: Pasaport müracaatlarında randevu sistemine geçilmiş olup, müracaat edecek vatandaşlarımızın www.epasaport.gov.tr internet adresinden randevu almaları ve randevu için kendilerine belirtilen günde randevu saatinden en az yarım saat önce müracaat merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu saatini geçirenler randevusuz olarak müracaat edeceklerdir.

Müracaat Yeri: Vatandaşlarımız Umuma Mahsus Pasaport işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlükleri ve Pasaport Müracaat merkezi bulunan İlçelerimizde Pasaport Büro Amirliğine müracaat edeceklerdir.

Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5.maddesi: “Polis, her çeşit silah ruhsatı, sürücü belgesi, pasaport veya pasaport yerine geçen belge almak için başvuruda bulunan kişilerin parmak izini alır” hükmü uyarınca pasaport müracaatında bulunan 7 yaşından büyüklerin parmak izi alınmakta olup, daha önceden sayılan sebeplerle parmak izi alınanlardan tekrar parmak izi alınmaz.

Pasaport Müracaatı Takibi: Vatandaşlarımız pasaport müracaat işlemini tamamladıktan sonra pasaportunun hangi aşamada olduğunu www.epasaport.gov.tr internet adresinden takip edebilir. Ayrıca müracaat edilen Pasaport Şubesine şahsen TC Kimlik belgeleri ile gelerek Pasaportunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilmektedirler.

Pasaport Teslim İşlemi: Yeni tip pasaportların tamamı Ankara/Gölbaşı’nda kurulan tanzim merkezinde hazırlanmakta olup, pasaportlar PTT Kargo tarafından müracaat esnasında belirtilen kişi ve adrese, merkezdeki talep yoğunluğuna bağlı olarak, 3 gün içinde teslim edilmektedir. Ancak yoğun dönemlerde bu süre 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. Müracaatın tamamlanmasından sonra pasaport teslim edilecek kişi ve adresin değiştirilmesi mümkün değildir.

Yabancı Uyrukluların Pasaport İşlemleri: Yabancı uyruklu şahıslardan sadece KKTC vatandaşlarının pasaport müracaatı alınmaktadır. Pasaport işlemlerini yapabilmek için kendi Konsolosluk şubesinden belge almaları, Nüfus Müdürlüğünden geçici TC Kimlik Numarası ve adres bildiriminde bulunması gerekmektedir.

E-pasaport ile ilgili tüm bilgilere www.epasaport.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Telefonla bilgi almak isteyen vatandaşlarımız yurt içinde müracaat ettikleri il biriminden, yurt dışında ise konsolosluk ve elçiliklerden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir