Afyon Pasaport Randevu Alma ve Sorgulama

Tarafından   Kasım 24, 2016

Afyon Pasaport Randevu Alma ve Başvuru Sorgulama İşlemleri internetten online yapılıyor.Afyon’dan yeni bordo pasaport başvurusu yapacak vatandaşlar ,çipli pasaport çıkartma işlemlerini Afyon Emniyet Müdürlüğü ya da Dinar , Çay ,  Emirdağ ve Sandıklı ilçe Emniyet Müdürlüklerinden ; Pasaport Şube Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine müracaat edmeleri gerekiyor.afyon-pasaport-randevu-alma-sorgulama

Afyon Emniyet Müdürlüğüne yeni çipli e- pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Afyon’dan yeni çipli e pasaport başvurusu yapılabilecek İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri listesi ile  çipli pasaport için gerekli belgeler , ödenmesi gereken defter-harç ücretleri yazımızın devamında.

Afyon’dan yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşların ilgili il ve ilçe Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapmadan önce merkezi randevu alma sisteminden pasaport randevusu almaları gerekiyor. https://epasaport.egm.gov.tr adresinden T.C.Kimlik numarası ile istedikleri ilçe emniyet müdürlüğünden uygun tarihlerde epasaport randevusu alabilirler.afyonkarahisar-pasaport-randevu-alma

AFYON EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Afyon İl Emniyet Müdürlüğü ePasaport İşlemleri

Hattat Karahisar Mah. Milli Birlik Cad. No:106 03200 AFYON
Tel:(0272)2138021 Dahili:5420
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Çay İlçe Emniyet Müdürlüğü
Aşağı Mah. Cumhuriyet Cad. No: 16 Çay / AFYONKARAHİSAR
Tel: (0272) 632 6440
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü
Otogar Mah. Denizli Yolu Üzeri Dinar/AFYON
Tel:(0272)3532477 Dahili:16
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü
Menderes Mah. Atatürk Cad. No:31 Emirdağ/AFYON
Tel:(0272)4412635 Dahili:115
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Sandıklı İlçe Emn.Md.
Hisar Mah. Afyon Cad. Ahududu sok. No:2 03500 Sandıklı/AFYON
Tel:(0272)5129458
Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

Umuma mahsus, hususi ya da hizmet e-Pasaportu almak isteyen başvuru sahipleri; Pasaport defter bedellerini “pasaport defter bedeli” adı altında, Harç bedelleri ise “e-Pasaport harç bedeli” adı altında, Maliye Bakanlığı’na bağlı il/ilçenin defterdarlık/malmüdürlüklerine, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi bulunan aşağıdaki bankalara yatırabilir.

Akbank ,Aktifbank,Albaraka Türk Katılım Bankası ,Alternatif Bank,Anadolubank,Arap Türk Bankası ,Citibank ,Denizbank ,BurganBank,FibaBanka , Finansbank , Garanti Bankası , HSBC Bank ,ING Bank,Kuveyt Türk Katılım Bankası , Odeabank , Şekerbank ,T.C. Ziraat Bankası ,ICBC Turkey Bank A.Ş.,TurkishBank ,Turkland Bank ,Türk Ekonomi Bankası (TEB) ,Türkiye Finans Katılım Bankası ,Türkiye Halk Bankası,Türkiye İş Bankası ,Türkiye Vakıflar Bankası ,Yapı ve Kredi Bankası ,Ziraat Katılım Bankası

Güncel Pasaport Harç Ücretleri ve Defter Bedelleri İçin Tıklayınız

Alınacak dekontlarda mutlaka TC Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız bulunmalıdır. Dekontlar daha sonradan değiştirilemediği için harç miktarınızı pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir. Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına “tahsil edilmiştir” kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

E-PASAPORT BAŞVURU DURUMU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

E- Pasaport Nedir? Epasaport Başvuru İşlemleri

E-Pasaport Randevu Sistemi: Pasaport müracaatlarında randevu sistemine geçilmiş olup, müracaat edecek vatandaşlarımızın www.epasaport.gov.tr internet adresinden randevu almaları ve randevu için kendilerine belirtilen günde randevu saatinden en az yarım saat önce müracaat merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu saatini geçirenler randevusuz olarak müracaat edeceklerdir.

Müracaat Yeri: Vatandaşlarımız Umuma Mahsus Pasaport işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlükleri ve Pasaport Müracaat merkezi bulunan İlçelerimizde Pasaport Büro Amirliğine müracaat edeceklerdir.

Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5.maddesi: “Polis, her çeşit silah ruhsatı, sürücü belgesi, pasaport veya pasaport yerine geçen belge almak için başvuruda bulunan kişilerin parmak izini alır” hükmü uyarınca pasaport müracaatında bulunan 7 yaşından büyüklerin parmak izi alınmakta olup, daha önceden sayılan sebeplerle parmak izi alınanlardan tekrar parmak izi alınmaz.

Pasaport Müracaatı Takibi: Vatandaşlarımız pasaport müracaat işlemini tamamladıktan sonra pasaportunun hangi aşamada olduğunu www.epasaport.gov.tr internet adresinden takip edebilir. Ayrıca müracaat edilen Pasaport Şubesine şahsen TC Kimlik belgeleri ile gelerek Pasaportunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilmektedirler.

Pasaport Teslim İşlemi: Yeni tip pasaportların tamamı Ankara/Gölbaşı’nda kurulan tanzim merkezinde hazırlanmakta olup, pasaportlar PTT Kargo tarafından müracaat esnasında belirtilen kişi ve adrese, merkezdeki talep yoğunluğuna bağlı olarak, 3 gün içinde teslim edilmektedir. Ancak yoğun dönemlerde bu süre 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. Müracaatın tamamlanmasından sonra pasaport teslim edilecek kişi ve adresin değiştirilmesi mümkün değildir.

Yabancı Uyrukluların Pasaport İşlemleri: Yabancı uyruklu şahıslardan sadece KKTC vatandaşlarının pasaport müracaatı alınmaktadır. Pasaport işlemlerini yapabilmek için kendi Konsolosluk şubesinden belge almaları, Nüfus Müdürlüğünden geçici TC Kimlik Numarası ve adres bildiriminde bulunması gerekmektedir.

E-pasaport ile ilgili tüm bilgilere www.epasaport.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Telefonla bilgi almak isteyen vatandaşlarımız yurt içinde müracaat ettikleri il biriminden, yurt dışında ise konsolosluk ve elçiliklerden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir